a

باغ مدرسه خلاق

به باغ مدرسه خلاق خوش آمدید | تلفن تماس : 02122752640  | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

a

متن عنوان سفارسی

کد کوتاه کشوئی

راز های موفقیت در برنامه ریزی شغلی

با در نظر گرفتن برنامه ریزی شغلی به عنوان یک فعالیت سالانه، احساس امنیت و موفقیت  بیشتری در مسیر و انتخاب کار خواهید داشت و برای بسیاری از تردیدها و مشکلاتی که پیش روی تمام شغل ها و کارهاست، آمادگی بیشتری دارید.

درباره چیزهایی که دوست دارید و ندارید، خواسته ها و نیازهای تان فکر کنید!

از چیزهای مهمی که دوست دارید و ندارید، لیستی تهیه کرده سپس از این لیست برای سنجش و بررسی شغل فعلی و مسیر کاری استفاده کنید. اگر کار و شغل تان بیشتر در ستون علائق تان قرار دارد، بدانید که هنوز در مسیر درستی هستید و موفق خواهید شد. اما اگر فعالیت های شغلی تان بیشتر با ستون بیزاری ها و چیزهایی که از آنها متنفرید همپوشانی دارد، زمان آن رسیده که بررسی کار و شغل جدید را شروع کنید.

تفریحات و سرگرمی های خود را بررسی کنید!

شاید بررسی فعالیت های غیر کاری هنگام برنامه ریزی کاری، عجیب به نظر برسد. اما در واقع این طور نیست. بسیاری از اوقات سرگرمی ها و فعالیت های غیرکاری، بینش خوبی درباره مسیرهای شغلی آینده ارائه می کنند. به نظرتان برای داشتن یک شغل موفق نمی توان یک سرگرمی را به یک شغل تبدیل کرد؟

از دستاوردهای گذشته خود یادداشت تهیه کنید!

برداشتن یادداشت از دستاوردهایی که تاکنون داشته اید، نه تنها برای نوشتن رزومه بلکه برای برنامه ریزی شغلی نیز سودمند است.

چنان غرق عناوین شغلی نشوید که دیگر نتوانید فرصت ها و امکانات شغلی دیگر را ببینید هر شغلی نیازمند مجموعه مشخصی از مهارت هاست و شاید بهتر باشد که خود را در چارچوب این مجموعه از مهارت ها دسته بندی کنیم، تا این که چنان دچار نزدیک بینی شویم که نتوانیم به جز عنوان شغلی روی چیز دیگری تمرکز کنیم.

شناخت بازار کار

مسیر شغلی که امروز در روند مطلوبی است، فردا یا سال بعد ممکن است به سادگی محدود شود. بنابراین شناخت بازار کار و حوزه هایی که پیشرفت شغلی در آنها میسر است، به خصوص در زمینه هایی که به آنها علاقه دارید، بسیار برای موفقیت در برنامه ریزی شغلی  حائز اهمیت می باشد.

اهداف شغلی و کاری خود را مشخص کنید!

عنصر اساسی برنامه ریزی شغلی  ، تعیین اهداف شغلی و کاری کوتاه مدت (در سال جاری) و بلندمدت (فراتر از یک سال) است.

در جستجوی فرصت های آموزشی – یادگیری جدید باشید!

اطلاعات واقعا به قدرت و موفقیت منجر می شود. هرگز شانس یادگیری و رشد بیشتر فردی و کاری را از دست ندهید؛ بخشی از برنامه ریزی کاری، فرا رفتن از پذیرش منفعلانه فرصت های یادگیری برای پیدا کردن امکانات جدیدی است که به ارتقا و پیشبرد کار کمک می کنند.

جستجوی بیشتر فرصت های پیشرفت شغلی – کاری

یکی از نتایج واقعا هیجان انگیز برنامه ریزی شغلی، تصور خود در آینده است. سال آینده کجا خواهید بود؟ تمام جویندگان شغل باید برای جستجوی مسیرهای کاری مختلف، وقت بگذارند.

آینده خود را در کار و شغلی که دارید تصور کنید، با این حال فراموش نکنید که همیشه باید فراتر رفت و امکانات کاری – شغلی دیگر را نیز بررسی کرد.

تأمل نهایی در برنامه ریزی شغلی _کاری

زمانی که به طور منظم برنامه ریزی و بازنگری در کارتان را آغاز می کنید، با استفاده از نکاتی که گفته شد، برای مواجهه با هر آن چه در مسیر شغل  و زندگی تان ممکن است پیش آید، خود را آماده تر خواهید یافت.

عادت های شخصی مضر برای کسب و کار و شغل

* نداشتن استراحت:

بدون استراحت، برای انجام یک پروژه دو برابر زمان لازم را نسبت به زمانی که خواب مناسبی داشته باشید، صرف می کنید.

* ولخرجی و هزینه های شخصی

نداشتن کنترل روی هزینه های شخصی، کار و ذهن شما را درگیر می کند. وقتی نگران پول هستید، نمی توانید خلاق باشید.

* مشکلات در روابط و دردسرهای آن:

داشتن روابط ناسالم ممکن است درهای شرکت را برای همیشه ببندد. علاوه بر گرفتن انرژی که باید صرف کار شود، روابط دردسرساز، زندگی را نیز به جهنم تبدیل می کند و هر چه در این روابط جلوتر رفته باشد، مشکلات بیشتری، احساسات، ذهن و جسم را تهدید می کند.

 *ورزش نکردن

بسیاری از کارآفرینان متهم به سهل انگاری در رابطه با بدن شان هستند. ورزش نکردن، به تحلیل رفتن قوای ذهنی و جسمانی منجر می شود. با توجه به فواید ورزش، به خصوص سلامت ذهنی و جسمی، ورزش کردن حیاتی است.

* درگیری با مرزها:

تمایز قائل نشدن میان مشغله های ذهنی و مسئولیت ها باعث خستگی مفرط و ناامیدی فرد می شود. وقتی مرزها مشخص نیستند، بار زیادی را بر دوش می کشید و فشار طاقت فرسایی را تحمل می کنید. برای پیشرفت، مشغله های ذهنی را باید حل و فصل کرد.

به یاد داشته باشید؛ تغییر عادت ها، تجارت و زندگی شما را تغییر می دهد.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور