a

باغ مدرسه خلاق

به باغ مدرسه خلاق خوش آمدید | تلفن تماس : 02122752640  | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

a

یادگیری درازمدت و تقویت حافظه بلند مدت

خوشبختانه روش‌های متعددی برای تقویت حافظه بلندمدت و جلوگیری از فراموش‌شدن اطلاعات وجود دارد. شما می‌توانید با روش های ا نتقال مطالب به حافظه بلندمدت  اطلاعات مفید را برای همیشه در حافظه بلندمدت خود نگه‌دارید .

دوری از استرس و اضطراب، داشتن تغذیه مناسب ،کاهش مصرف نمک و شکر و غذاهای فراوری‌ شده  ومصرف ماهی و گردو که سرشاز از امگا۳ هستند و نیز مصرف میوه هایی مانند انبه و سبزیجاتی مانند پیاز برای تقویت حافظه بسیار مفید است.

همچنین مصرف گیاهانی مانند رزماری، مریم‌گلی، بابونه و آویشن می‌توانند برای تقویت حافظه کمک‌کننده باشند.

معاشرت با افراد اهل مطالعه و مطالعه کردن نیز می تواند سبب ارتقا ، پیشرفت، یادگیری و تقویت حافظه بلند مدت شود.

ورزش کردن و انجام تمرینات تنفسی و تمرکزی نیز به تقویت حافظه کمک بسیاری می کند و حتی سبب افزایش تمرکز نیز می شود. ورزش هایی مثل یوگا می تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

راه دیگر تقویت حافظه این است که تا حد امکان از انجام موازی کاری بپرهیزیم و پیوسته بر روی انجام یک کار تمرکز نماییم.

انجام بازی های فکری و حل جدول کلمات و اعداد نیز از جمله راه های تقویت حافظه بلندمدت است.

در این مطلب چند روش انتقال مطالب به حافظه بلندمدت به شما معرفی می کنیم که به‌طور مؤثر بر بهبود حافظه، افزایش یادآوری و افزایش میزان اطلاعات شما مؤثر باشند:

تمرکز حواس

تمرکز حواس یکی از اصلی‌ترین روش های انتقال مطالب به حافظه بلندمدت است. روشن بودن تلویزیون یا بلند بودن صدای موزیک می‌توانند تمرکز شما را در زمان مطالعه به هم بزند.

مرور مطالب

تحقیقات نشان داده است دانش‌آموزانی که مطالب درسی خود را به‌طور مرتب و روزانه مرور می‌کنند، بهتر از دانش‌آموزانی که مطالب را در یک جلسه مطالعه کرده‌اند به یاد می‌آورند. و زودتر مطلب در حافظه بلند مدتشان جای می گیرد.

ساختار و سازمان‌دهی

برای انتقال مطالب به حافظه بلندمدت کافی است مفاهیم و اصطلاحات مشابه را باهم ترکیب کرده و یا یک طرح کلی از یادداشت‌های خود برای گروه‌بندی مفاهیم مرتبط ایجاد کنید.

تجسم مفاهیم

به عکس‌ها، نمودارها و تصاویر در کتب دقت کنید. اگر نشانه‌های بصری برای کمک نداشته‌اید سعی کنید خودتان آن را ایجاد کنید. با این کار شکل نمودار و مطالب آن در حافظه بلند مدت شما جای میگیرد.

بلند خواندن

تحقیقات نشان داده است که خواندن مطالب با صدای بلند می‌تواند در انتقال مطالب به حافظه بلندمدت مؤثر باشد.

تنوع در روال مطالعه

یکی از روش انتقال مطالب به حافظه بلندمدت این است که گاهی روش درس خواندن خود را تغییر دهید. اگر عادت به مطالعه در شب دارید گاهی سعی کنید که در طول روز مطالعه داشته باشید.

a
ارسال یک نظر

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور