a

باغ مدرسه خلاق

به باغ مدرسه خلاق خوش آمدید | تلفن تماس : 02122752640  | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

a

موشن گرافیک و کاربردهای آن

موشن گرافیک از ترکیب دو کلمه موشن و گرافیک به معنی تصاویر متحرک تشکیل شده است. تصاویری که به وکنور معروف اند و توسط نرم افزارهای ساخت موشن مانند افترافکت به حرکت در می آیند.

موشن گرافیک با ترکیب صدا و تصاویر متحرک جلوه ای جذاب ایجاد می کند و این جذابیت منجر به این شد که از این ظرفیت در تبلیغات و فیلم سازی استفاده شود.

اگر ساده بیان کنم، در گرافیک متحرک ابتدا باید یک طرح گرافیکی کامل در نرم افزارهای طراحی مانند Illustrator یا Photoshop در لایه های مجزا طراحی کرد و سپس از آنها در نرم افزارهایی چون After Effects یا Apple Motion استفاده کنیم تا بتوانیم آنها را در timeline خروجی نهائی انیمیشن رندر بگیریم.

معمولا تبلیغات و ویدئوهای ساخته شده با موشن گرافیک دارای زمانی اندک بین ۳۰ الی ۹۰ ثانیه است

نرم افزارهای مورد استفاده در موشن گرافیک

موشن گرافیک در حال حاضر از پرطرفدارترین رشته های هنری در صنعت دیجیتال می باشد، دانشی استاندارد است که دربرگیرنده ی نرم افزارهای زیر برای کارکردن است:

  1. Adobe After Effects
  2. Adobe Premier
  3. Auto desk Combustion
  4. Auto desk Maya
  5. Apple Motion 3
  6. Final Cut pro
  7. Avid X press

با این نرم افزارهای می توان شغل گرافیک متحرک یا همان Motion Graphic را ایجاد کرد

چرا موشن گرافیک ؟

یک پوستر زیبا با گرافیکی مفهومی بهترین روش برای انتقال یک پیام به مخاطب است. حال فرض کنید این گرافیک مفهومی همراه با حرکت و صدا باشد.

به این ترتیب بهترین خروجی را برای جای دادن تبلیغ  در ذهن مخاطب ایجاد کرده ایم.

 

 

کاربردهای موشن گرافیک:

برجسته‌ترین کاربرد موشن گرافیک در فیلم و تلویزیون است. عنوان فیلم‌ها، درام‌ها و برنامه‌های تلویزیونی دیگر بیشتر با استفاده از گرافیک حرکت ایجاد می‌شوند. گرافیک حرکت نیز برای ایجاد زیرنویس و اعتبار در برنامه‌های تلویزیونی و فیلم استفاده می‌شود.

 

بازاریابی یکی از کاربردهای موشن گرافیک

بازاریابی یک زمینه است که در آن از انواع مختلف انیمیشن‌ها استفاده‌شده است. کاربردهای موشن گرافیک  در بازاریابی، برای اطلاع‌رسانی به مشتریان در مورد ویژگی‌های مختلف یک محصول است. این موشن ها در جذب توجه بینندگان بسیار خوب است.

کاربردهای موشن گرافیک برای وب‌سایت

از کاربردهای موشن گرافیک درزمینهٔ وب‌سایت افزایش زمان ماندن در وب‌سایت موردنظر است. به همین دلیل است که اکثر کسب‌وکارها حداقل یکی از این انیمیشن‌ها را در وب‌سایت خود دارند. از دیگر کاربردهای موشن گرافیک استفاده در سخنرانی‌هاست تا جالب‌توجه باشد. آمار و ارقامی که در نمایشگاه‌های ارتباطات کسب‌وکار استفاده می‌شود، برای شنوندگان بسیار خسته‌کننده می‌شوند. آمار و ارقام موجود در این سخنرانی‌ها با استفاده از پویانمایی‌های گرافیکی حرکتی تخیلی و جذاب ساخته می‌شود.

کاربردهای موشن گرافیک در صنعت تبلیغات

ما در عصری زندگی می‌کنیم که افزودن انیمیشن به محتوا یک تکنیک عالی برای جذب مخاطب می‌باشد. تبلیغات در سطح اینترنت روزبه‌روز در حال افزایش است. طبق آمار اکثر کاربران مشاهده ویدئو را به مطالعه مقالات ترجیح می‌دهند. ازاین‌رو بازاریابان به‌جای استفاده از تراکت‌ها و کاتالوگ‌های تبلیغاتی، به استفاده از ویدئوها روی آورده‌اند. حال اگر این ویدئوها دارای جلوه‌های ویژه و تصاویر گرافیکی زیبا باشد، قطعاً تأثیرگذاری بیشتری دارد.

استفاده از موشن گرافیک در تبلیغات تلویزیونی، شبکه‌های اجتماعی و شبکه‌های ویدئویی مانند یوتیوپ و آپارات به‌شدت گسترش‌یافته است.

صنعت تبلیغات برای بسیاری از شرکت‌ها بهترین گزینه در افزایش و بهبود کسب‌وکار می‌باشد. همان‌طور که گفته شد طراحی و ساخت تیزرهای تبلیغاتی با استفاده از گرافیک متحرک یکی از کاربردهای موشن گرافیک می‌باشد. پس اگر می‌خواهید کسب کار خود را رونق دهید، از همین‌الان شروع کنید.

موشن گرافیک و برندسازی

یکی از مهم‌ترین کاربردهای موشن گرافیک برند سازی است. برندسازی به معنی برجسته و معروف کردن برند و شرکت خود می‌باشد. با استفاده از موشن گرافیک و جنبه تبلیغاتی آن می‌توانید برند خود را برجسته کنید. از کاربردهای موشن گرافیک می‌توان متحرک‌سازی لوگو را نام برد.

 

ویدئو بزرگ‌ترین ابزار بازاریابی

در عصر کنونی ویدئو بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ابزار بازاریابی اینترنتی می‌باشد. بزرگ‌ترین شرکت‌های تبلیغاتی، ویدئو مارکتینگ را درخشش تبلیغات در آینده می‌دانند.

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

انیمیشن بیشتر داستانی است و محتوای خود را از طریق داستان به مخاطب منتقل می کند اما موشن گرافیک بیشتر بر تصویر و عناصر بصری از جمله فرم، رنگ، بافت و حرکت تکیه می کند تا محتوای خود را ارائه می دهد.
موشن گرافیک غالبا تصویر محور است ولی انیمیشن بیشتر شخصیت محور است .
انیمیشن غالبا به لایه های زیرین داستانی، روانی، احساسی و فلسفی شخصیت ها و پرسوناژ ها می پردازد اما موشن گرافیک بیشتر به جنبه های سمبولیک، نشانه شناسی و تشریح رویدادها و فرایندها می پردازد. به همین دلیل کاربرد موشن گرافیک بیشتر در صنعت تبلیغات و بردینگ می باشد.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور