a

باغ مدرسه خلاق

به باغ مدرسه خلاق خوش آمدید | تلفن تماس : 02122752640  | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

a

دنیای دیجیتال پینت

دیجیتال پینتینگ چیست ؟

دیجیتال پینتینگ یا نقاشی دیجیتال یک هنر نوظهور می باشد که در آن، تکنیک های مرسوم در نقاشی سنتی مانند آبرنگ، رنگ روغن، ایمپاستو و سایر تکنیک ها با استفاده از ابزارهای دیجیتالی توسط یک کامپیوتر، یک تبلت دیجیتالی کننده به همراه یک قلم و نرم افزار مربوطه، پیاده سازی و اعمال می گردند.

دیجیتال پینتینگ با سایر هنرهای دیجیتالی به ویژه هنرهایی که با استفاده از کامپیوتر شکل می گیرند، متفاوت می باشد و این تفاوت، بدین صورت می باشد که دیجیتال پینتینگ شامل رندر گرفتن کامپیوتر از یک مدل نمی شود. در این رشته هنری، هنرمند تکنیک های نقاشی را به منظور خلق یک اثر هنری مستقیما بر روی کامپیوتر اعمال می نماید.

تمامی برنامه های دیجیتال پینتینگ، به گونه ای طراحی شده اند که در آنها استفاده از رسانه های فیزیکی مانند: قلم موهای مختلف  و جلوه های رنگی،به درستی الگو برداری و اجرا شده است.

هنرجو در این دوره کاملا با نقاشی ديجيتال به صورت کاربردی آشنا می شود و می تواند هنر دیجیتال را با هنر دست تلفیق کند و همچنین می تواند، از نرم افزار فتوشاپ به عنوان یک نرم افزار برای خلق یک اثر هنری در زمینه نقاشی و تصویر سازی و انیمیشن استفاده کند و با استفاده از فضای دیجیتال هنرهایی همچون هنرهای دستی خلق کند.

نرم افزارهای معروف نقاشی دیجیتال عبارتند از:

1. adobe illustrator

2.corel draw

3.adobe Photoshop

4.corel painter

این نرم افزارها به شما کمک می کنند که طراحی دیجیتال را به راحتی انجام دهید.

در این نرم افزارها قابلیت های فراوانی چون پالت رنگ مجازی با امکان مخلوط کردن رنگ ها، انتخاب ابزارهای نقاشی مانند : پاستیل، مداد رنگی، آبرنگ و … را در اختیار شما می گذارد.

شما با یادگیری اصول دیجیتال پینتینگ می توانید انواع لوگوها و طرح ها را در کامپیوترتان خلق کنید، یعنی شما می توانید تصاویر موجود در بازی های رایانه ای، انیمیشن ها، موشن گرافیک ها، طراحی لوگو و اینفوگرافیک ها را خودتان ایجاد کنید.

کسی که می خواهد نقاشی دیجیتال را به صورت حرفه ای انجام دهد باید دیدی هنری و خلاقانه نسبت به اشیاء و محیط اطراف خود داشته باشد و با اصول طراحی و نقاشی به خوبی آشنایی داشته باشد.
شما با شرکت در  دوره های آموزشی نقاشی دیجیتال می توانید در این هنر زیبا و خلاقانه پیشرفت کنید.

تفاوت عمده میان دیجیتال پینتینگ و نقاشی سنتی، فرایند غیر خطی می باشد. این بدان معناست که در این رشته هنرمند می تواندنقاشی خودرا درلایه های مختلف تنظیم نماید و هر یک از لایه ها را به مستقلی ویرایش نماید. همچنین، امکان لغو کردن و انجام مجدد حرکت ها، هنرمند را از فرایندهای خطی بی نیاز می نماید.

با یادگیری اصول نقاشی دیجیتال، شما می توانید از توانایی واقعی خودتان برای طراحی منحصر به فرد و بی نظیر استفاده کنید و با این کار درآمد به دست آورید.

دوره های نقاشی دیجیتال مخصوص بازار کار می باشد و هنرجو بعد از اتمام دوره ، می تواند وارد بازار کار شود.

میزان تقاضای این صنعت رو به رشد است و افراد زیادی به دنبال شما می آیند تا دیجیتال پینتینگ آنها را برایشان انجام دهید.

شما با یادگیری نقاشی دیجیتال ، می توانید خلاقیت و هنر خود را نشان دهید و طرح های ابتکاری و منحصر به فردی را خلق کنید.

درآمد دیجیتال پینتینگ بسیار خوب و بالا است. وقتی شما پروژه های مربوط به نقاشی دیجیتال را می گیرید، مشاهده می کنید که افراد پول خوبی بابت این کار می دهند. دستمزد بالای دیجیتال پینتینگ یکی از مزایای این هنر زیبا به شمار می آید.

ارسال یک نظر

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور